Pred zasluženimi poletnimi počitnicami se je Mengeška godba v juniju dvakrat odpravila na gostovanje na Hrvaško.
Na povabilo Zveze slovenskih godb in Hrvaškega sabora kulture smo se v soboto, 8. junija 2019, odpravili gostovat v Novi Vinodolski na Hrvaško. Tam je med 8. in 9. junijem potekalo 33. Srečanje oz. tekmovanje hrvaških pihalnih orkestrov. Kot gostujoča godba iz Slovenije smo nastopili po končanem tekmovanju oz. predstavitvi devetih pihalnih orkestrov.Od doma smo se odpravili že v jutranjih urah ter čas do nastopa izkoristili za kopanje in druženje na plaži. Nato smo se ob 16.30 zbrali na Trgu Ivana Mažuranića ter družno z ostalimi orkestri zaigrali dve skladbi, in sicer Odo radosti in Novovinodolsko koračnico. Nato smo počakali na nastop v tamkajšnjem kulturnem domu, kjer smo prejeli velik aplavz za izveden program, ki smo ga kljub manjši zasedbi kot na zadnjem državnem tekmovanju odigrali zelo suvereno in prepričljivo ter po njem zaigrali še poslušalcem zunaj na trgu. Posnetek tekmovanja ter tudi našega koncerta so nato predvajali naslednji dan po radiu HRT 1, posamezni posnetki pa so dostopni tudi na spletu, na Youtube.
Na naslednje gostovanje in prijetno preživljanje prostega dne ob morju smo se odpravili v soboto, 22. 6. 2019. Gostovali smo v kraju Sv. Lovreč, kjer je naša pobratena godba, Limena muzika Lovreč, priredila srečanje godb in praznovanje 135-letnice delovanja. Zopet smo se dobro naužili morja in morskega zraka, dobre hrane, turističnega ogleda Sv. Lovreča pa tudi prijetne družbe gostiteljev, ki jim je sicer ponagajalo vreme. Promenadni koncerti v središču starega mesteca so zaradi dežja odpadli, a Mengeške godbe to ni odvrnilo od igranja. Najprej smo zaigrali domačinom v enem od bližnjih bifejev, nato pa kot edina od povabljenih godb zavzeli še prostor za druženje in z veselimi melodijami zabavali tako člane tamkajšnje godbe kot tudi ostale povabljene godbe.
V veliko veselje nam je, da se po mnogih letih ponovno lahko družimo z našimi prijatelji Glazba Ston in ponovno obiščemo naše stare prijatelje in tokratne gostitelje.Vabljeni vsi, Visit Ston 🏊♂️🎷🎸🎺🎶 ... See MoreSee Less
Včeraj je bila za nami še zadnja vaja v letošnji sezoni. Še vedno smo pod pozitivnimi vtisi minulega koncerta 10-letnica rock koncerta Mengeške godbe .Pohvale še vedno dežujejo in veseli smo že snovanja novih idej. Prav s tem programom pa danes odhajamo na gostovanje v sosednjo Hrvaško, Visit Ston k našim sosedom Glazba Ston na 15. FESTIVAL PUHAČKIH ORKESTRA 2026Če se vam zahoče malo morja, dobre pijače, školjk vabljeni ta petek in soboto v Ston!Foto: Zalteh, Krištof Vertačnik ... See MoreSee Less
Dragi Mengšani in vsi prijatelji rocka,iskrena hvala za neverjeten odziv na včerajšnji koncert 10-letnica rock koncerta Mengeške godbe . Napolnili ste prizorišče, ustvarili izjemno vzdušje in nam podarili večer, ki ga ne bomo nikoli pozabili. 👏👏👏Več utrinkov pa v naslednjih dneh! ... See MoreSee Less
V veliko veselje nam je, da se po mnogih letih ponovno lahko družimo z našimi prijatelji Glazba Ston in ponovno obiščemo naše stare prijatelje in tokratne gostitelje.Vabljeni vsi, Visit Ston 🏊♂️🎷🎸🎺🎶 ... See MoreSee Less
Včeraj je bila za nami še zadnja vaja v letošnji sezoni. Še vedno smo pod pozitivnimi vtisi minulega koncerta 10-letnica rock koncerta Mengeške godbe .Pohvale še vedno dežujejo in veseli smo že snovanja novih idej. Prav s tem programom pa danes odhajamo na gostovanje v sosednjo Hrvaško, Visit Ston k našim sosedom Glazba Ston na 15. FESTIVAL PUHAČKIH ORKESTRA 2026Če se vam zahoče malo morja, dobre pijače, školjk vabljeni ta petek in soboto v Ston!Foto: Zalteh, Krištof Vertačnik ... See MoreSee Less
Dragi Mengšani in vsi prijatelji rocka,iskrena hvala za neverjeten odziv na včerajšnji koncert 10-letnica rock koncerta Mengeške godbe . Napolnili ste prizorišče, ustvarili izjemno vzdušje in nam podarili večer, ki ga ne bomo nikoli pozabili. 👏👏👏Več utrinkov pa v naslednjih dneh! ... See MoreSee Less